Категорії розділу

Пошукувачеві на замітку [31]
Законодавство [2]
Різне [12]

Опитування

Якщо Вам потрібно скласти професійне резюме, Ви
Всього відповідей: 33

Гороскоп

На замітку

Чт, 24.04.25, 14:23
Вітаємо Вас Гiсть
Головна | Реєстрація | Вхід |
 

Кадровий Центр "Я"

Статті

Головна » Статті » Пошукувачеві на замітку

Як пройти стресове інтерв'ю?

Співбесіда сама по собі є стресовою ситуацією, тому зробити її шоковою не дуже важко. Підсобними засобами можуть служити як матеріальні об'єкти, так і вербальна складова. У кожному разі ви маєте повне право відмовитися відповідати на питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то пам'ятайте, що головне - не втратити самовладання й поважного тону до співрозмовника.

Під час стресового інтерв'ю менеджер по персоналу може використовувати кілька методів створення "штучного стресу" у претендента на вакансію. Для того щоб зуміти пройти такий непростий вид співбесіди, давайте ознайомимося з кожним з них докладніше.

Монолог

Під час розмови фахівець кадрової служби не дає співрозмовникові вставити жодного слова у свою мову, одночасно з докором зауважуючи: "Подивіться, ви навіть не можете грамотно аргументувати" або "Як я розумію, ви навіть не можете мені заперечити".

Варто пам'ятати, що мета ейчара - оцінити ваше терпіння. Вас змушують виправдуватися й захищатися, але одночасно не дають цього зробити в реальності. Подібні ситуації можуть виникати у фахівців із продажів.

Які ж дії очікує побачити від вас співрозмовник? Замість того щоб піддаватися роздратуванню, варто уважно стежити за мовою опонента й помічати ключові моменти бесіди, а після закінчення монологу спокійно виразити свою точку зору із зазначених питань.

Ізоляція

Знайте, що якщо кадровик просто не розмовляє з вами на інтерв'ю, тримає довгу паузу після ваших відповідей на односкладові питання або просто зі смертельною нудьгою на обличчі дивиться крізь вас, то не втрачайте надію і не ляскайте дверима: цілком можливо, що ви зіштовхнулися із черговим підвидом стресового інтерв'ю.

Логічно було б одержати відповідь на питання: навіщо показувати співрозмовникові, що попільниця на столі інформативніша і цікавіша, ніж він? Такими методами перевіряють ваше вміння заволодіти увагою співрозмовника, не непокоячись тим, що ви йому нецікаві.

Метод подолання: продовжуйте з постійною доброзичливістю розмовляти й намагайтеся вивести співрозмовника на діалог, ставлячи питання. Можливо, ви доведете, що з маленької іскорки інтересу ви здатні роздути полум'я.

Перехресне опитування

З вами починають працювати не один, а відразу декілька співробітників кадрової служби. Найбільш частий різновид цього підвиду - гра за назвою "добрий і злий поліцейський". Один зі співрозмовників настроєний дружелюбно, осяйно посміхаючись і всіляко підбадьорюючи здобувача, задає "зручні" питання. Інший же, навпаки, займає вкрай агресивну позицію.

Але, перебуваючи "по різні сторони барикад", і той, і інший інтерв'юер задають дуже схожі питання. Мета провокації такого роду - приспати пильність здобувача. Якщо людина говорить неправду, то рано або пізно вона починає збиватися й видає сама себе.

Незручне питання

Зненацька на співбесіді інтерв'юер задає вам питання, що носять особистий або компрометуючий характер. Наприклад: "Коли ви кинули пити?", "Чому вас дотепер ніхто не взяв аміж?", "Чому ви часто позичаєте гроші в колег по роботі?", "Який внесок ви внесли в розвал своєї компанії?" і так далі.

Подібними питаннями ейчар провокує здобувача на агресивні вчинки й слова. Така перевірка на міцність, на думку її прихильників, найчастіше дуже добре спрацьовує й дозволяє відсівати на співбесіді тих кандидатів, у яких можуть здати нерви в нестандартній ситуації.

Як вийти без втрат з положення, що створилося? Ви маєте повне право відмовитися відповідати на ці питання. Якщо ж ви вирішили дати словесну відсіч, то прам'ятайте, що на будь-які питання можна відповісти в спокійній манері в тих рамках, які ви вважаєте припустимими.

Підкреслена неповага

Ви приходите на співбесіду. Але мало того, що вас ніхто доброзичливо не зустрічає, ви ще чекаєте годину або проводите сумні хвилини з анкетою, відповідаючи на незліченні питання, що іноді заводять вас у глухий кут, оскільки вони більше підійшли б для гравців "Хто хоче стати мільйонером?".

Місія кадровика в цьому випадку полягає в тому, щоб змусити вас відчути себе не у своїй тарілці, а потім подивитися, як ви зреагуєте на нечемне ставлення і дефіцит часу.

Фізичний дискомфорт

Співбесіда сама по собі є стресовою ситуацією, тому зробити її шоковою не дуже важко. Підсобними засобами можуть служити: холод/жара, світло в очі, незручний або зламаний стілець.

Ваша реакція: головне - протриматися й не втратити самовладання, поважного тону до співрозмовника. Саме цього від вас чекають у відповідь на некоректну поведінку.



Джерело: http://HeadHunter
Категорія: Пошукувачеві на замітку | Додав: Рекрутер (09.11.27)
Переглядів: 1358 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]